Založ si blog

Ticho o migračnej dohode

Stručné zhrnutie migračnej dohody, za ktorú zahlasovalo pred týždňom 21 štátov EÚ. Proti zahlasovali iba dva štáty ,Maďarsko a Poľsko. Hlasovania sa zdržali Slovensko, Bulharsko, Malta a Litva. Hlasovalo sa systémom kvalifikovanej väčšiny.

Nové pravidlá kombinujú povinnú solidaritu alebo finančný príspevok za návrat odmietnutých žiadateľov o azyl a financovanie tzv. ,,prevádzkových nákladov“ na už prerozdelených migrantov. V preklade sú to povinné kvóty alebo teda povinné platby, čo koniec koncov bude znamenať ,,nútené“ prijímanie migrantov. Slovenský štátny rozpočet tento tlak na verejné financie neustojí, pretože podľa posledných údajov sa za minulý rok v rámci EÚ zaregistrovalo okolo 960 tisíc žiadostí a je predpoklad, že v tomto roku to bude ešte viac. Momentálne len na našom území zaznamenávame týždenne vyše 655 migrantov (dnešné vyhlásenie dočasne povereného ministra vnútra Šimka v NR SR)!

Minimálny ročný počet premiestnení (ne)legálnych migrantov je na základe tejto dohody stanovený na 30 000!

Minimálny povinný finančný príspevok je stanovený na 20 000€ na jedno premiestnenie, čiže na jedného migranta, ktorého daný členský štát odmietne!

Zaujímavosťou je, že proces schválenia migračnej dohody chcú dokončiť ešte pred voľbami do európskeho parlamentu a ukončením mandátu európskej komisie. Prečo asi? Toto tvrdenie potvrdzuje vyhlásenie eurokomisárky Johanssonovej: ,,som mimoriadne optimistická, že spoluzákonodarcovia budú môcť ukončiť rozhovory a schváliť nariadenie pred koncom mandátu Komisie, v polovici roka 2024.“. A takto ,prosím, vyzerá demokracia.

Migračnú dohodu čaká posledný proces schvaľovania, a to na pôde európskeho parlamentu. Pozorne sledujme, či naši zástupcovia v EP budú hlasovať v súlade so zahraničnou politikou Slovenskej republiky , kde je naprieč celým politickým spektrom zhoda na odmietnutí akýchkoľvek mechanizmov povinného prerozdeľovania (ne)legálnych migrantov!

Zoznam slovenských europoslancov: Monika Beňová (SMER-SD), Vladimír Bilčík (PS/Spolu), Katarína Roth Neveďaľová (SMER-SD), Lucia Ďuriš Nicholsonová (zvolená za SaS/teraz Jablko), Róbert Hajšel (SMER-SD), Martin Hojsík (PS/Spolu), Eugen Jurzyca (SaS), Peter Pollák (OĽaNO), Miroslav Radačovský (zvolený za ĽSNS/teraz Slovenský Patriot), Michal Šimečka (PS/Spolu), Ivan Štefanec (KDH), Michal Wiezik (PS/Spolu), Milan Uhrík (zvolený za ĽSNS/teraz Republika), Miriam Lexmann (KDH).

Zdroje: https://www.euronews.com/…/its-5050-chances-eu-on-the…https://www.consilium.europa.eu/…/migration-policy…/#slovensko#predcasnevolby#nelegalnamigracia#europskyparlament

Chválenkár Danko a šovinisti Gyimesi a Forró

26.07.2023

Dlhodobo upozorňujem na to, že velebenie Orbána je nie len hlúpe, ale najmä nebezpečné. Politici, ktorí by v prvom rade mali hájiť záujmy slovenského národa, sú až príliš zahľadení na svoje egá a hlboko strčení v Orbánovom z… . Slovenská národná strana, ktorá by mala byť v ,,prvej línií“ na obranu Slovenskej republiky, má za predsedu veľmi [...]

,,Demokrati“ nechcú odísť!

20.12.2022

Pádom Matovičovej, teda pardon Hegerovej vlády si bezpochýb mnohí Slováci vydýchli. Teraz sa však môžeme znova nadýchnuť a veriť, že po predčasných voľbách (ak teda vôbec nejaké budú) už horšia vláda prísť nemôže. Na politickej scéne sa opäť rozohrali hry. Boj samozvaných ,,demokratov“ udržať sa pri moci, čo dokazujú každodennými vyjadreniami na svojich [...]

Trianon forever

25.11.2022

Po stredajšej diskusií v TA3 je isté, že Gyimesi a ani Forró nepatria do parlamentu, a už vôbec nie na slovenskú politickú scénu. Ich vystúpenie v tejto debate je dôkazom toho, akú majú úctu k Slovenskej republike. Žiadnu. V diskusií sa predbiehali, kto z nich je väčším Maďarom. Veď Gyimesi si v minulosti zmenil aj svoje pôvodné slovenské meno Juraj, na maďarský [...]

Macron

Macron opäť varuje pred extrémami, ktoré vraj môžu viesť k občianskej vojne

24.06.2024 23:41

Francúzsky prezident varoval, že programy krajnej pravice a krajnej ľavice môžu viesť k občianskej vojne.

Benjamin Netanjahu

Netanjahu svojím konaním pri nákupe ponoriek ohrozil bezpečnosť Izraela, vyhlásila komisia

24.06.2024 23:14

Izrael kúpil plavidlá od nemeckého staviteľa lodí na základe zmluvy v hodnote dve miliardy dolárov, ktorá je teraz pod drobnohľadom pre možnú korupciu.

požiar, Podunajské Biskupice, hasiči

V Bratislave horí skládka odpadu. Pozatvárajte si okná a nevychádzajte von, vyzýva mestská časť

24.06.2024 22:53

Uhasenie náročného požiaru sa odhaduje až v ranných hodinách.

chorvátski vojaci, cvičisko Josipa Markiča pri Knine

Chorvátsko po výbuchu, pri ktorom zomrelo dieťa z Česka, odložilo vojenské cvičenie

24.06.2024 22:23

Na cvičisku Josipa Markiča pri Knine totiž pokračujú previerky súvisiace s minulotýždňovým tragickým výbuchom.

Martin Vrabec

O politike otvorene

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 16175x
Priemerná čítanosť článkov: 2696x

Autor blogu

Kategórie