Založ si blog

Ticho o migračnej dohode

Stručné zhrnutie migračnej dohody, za ktorú zahlasovalo pred týždňom 21 štátov EÚ. Proti zahlasovali iba dva štáty ,Maďarsko a Poľsko. Hlasovania sa zdržali Slovensko, Bulharsko, Malta a Litva. Hlasovalo sa systémom kvalifikovanej väčšiny.

Nové pravidlá kombinujú povinnú solidaritu alebo finančný príspevok za návrat odmietnutých žiadateľov o azyl a financovanie tzv. ,,prevádzkových nákladov“ na už prerozdelených migrantov. V preklade sú to povinné kvóty alebo teda povinné platby, čo koniec koncov bude znamenať ,,nútené“ prijímanie migrantov. Slovenský štátny rozpočet tento tlak na verejné financie neustojí, pretože podľa posledných údajov sa za minulý rok v rámci EÚ zaregistrovalo okolo 960 tisíc žiadostí a je predpoklad, že v tomto roku to bude ešte viac. Momentálne len na našom území zaznamenávame týždenne vyše 655 migrantov (dnešné vyhlásenie dočasne povereného ministra vnútra Šimka v NR SR)!

Minimálny ročný počet premiestnení (ne)legálnych migrantov je na základe tejto dohody stanovený na 30 000!

Minimálny povinný finančný príspevok je stanovený na 20 000€ na jedno premiestnenie, čiže na jedného migranta, ktorého daný členský štát odmietne!

Zaujímavosťou je, že proces schválenia migračnej dohody chcú dokončiť ešte pred voľbami do európskeho parlamentu a ukončením mandátu európskej komisie. Prečo asi? Toto tvrdenie potvrdzuje vyhlásenie eurokomisárky Johanssonovej: ,,som mimoriadne optimistická, že spoluzákonodarcovia budú môcť ukončiť rozhovory a schváliť nariadenie pred koncom mandátu Komisie, v polovici roka 2024.“. A takto ,prosím, vyzerá demokracia.

Migračnú dohodu čaká posledný proces schvaľovania, a to na pôde európskeho parlamentu. Pozorne sledujme, či naši zástupcovia v EP budú hlasovať v súlade so zahraničnou politikou Slovenskej republiky , kde je naprieč celým politickým spektrom zhoda na odmietnutí akýchkoľvek mechanizmov povinného prerozdeľovania (ne)legálnych migrantov!

Zoznam slovenských europoslancov: Monika Beňová (SMER-SD), Vladimír Bilčík (PS/Spolu), Katarína Roth Neveďaľová (SMER-SD), Lucia Ďuriš Nicholsonová (zvolená za SaS/teraz Jablko), Róbert Hajšel (SMER-SD), Martin Hojsík (PS/Spolu), Eugen Jurzyca (SaS), Peter Pollák (OĽaNO), Miroslav Radačovský (zvolený za ĽSNS/teraz Slovenský Patriot), Michal Šimečka (PS/Spolu), Ivan Štefanec (KDH), Michal Wiezik (PS/Spolu), Milan Uhrík (zvolený za ĽSNS/teraz Republika), Miriam Lexmann (KDH).

Zdroje: https://www.euronews.com/…/its-5050-chances-eu-on-the…https://www.consilium.europa.eu/…/migration-policy…/#slovensko#predcasnevolby#nelegalnamigracia#europskyparlament

Chválenkár Danko a šovinisti Gyimesi a Forró

26.07.2023

Dlhodobo upozorňujem na to, že velebenie Orbána je nie len hlúpe, ale najmä nebezpečné. Politici, ktorí by v prvom rade mali hájiť záujmy slovenského národa, sú až príliš zahľadení na svoje egá a hlboko strčení v Orbánovom z… . Slovenská národná strana, ktorá by mala byť v ,,prvej línií“ na obranu Slovenskej republiky, má za predsedu veľmi [...]

,,Demokrati“ nechcú odísť!

20.12.2022

Pádom Matovičovej, teda pardon Hegerovej vlády si bezpochýb mnohí Slováci vydýchli. Teraz sa však môžeme znova nadýchnuť a veriť, že po predčasných voľbách (ak teda vôbec nejaké budú) už horšia vláda prísť nemôže. Na politickej scéne sa opäť rozohrali hry. Boj samozvaných ,,demokratov“ udržať sa pri moci, čo dokazujú každodennými vyjadreniami na svojich [...]

Trianon forever

25.11.2022

Po stredajšej diskusií v TA3 je isté, že Gyimesi a ani Forró nepatria do parlamentu, a už vôbec nie na slovenskú politickú scénu. Ich vystúpenie v tejto debate je dôkazom toho, akú majú úctu k Slovenskej republike. Žiadnu. V diskusií sa predbiehali, kto z nich je väčším Maďarom. Veď Gyimesi si v minulosti zmenil aj svoje pôvodné slovenské meno Juraj, na maďarský [...]

Ekvádor Galapágy sopka erupcia

Pri britskom Oxforde horí, blesk zasiahol zásobník bioplynu na miestnej skládke

02.10.2023 23:50

Obyvatelia niekoľkých obcí tiež hlásili výpadky prúdu.

mexiko

Zrútenie strechy kostola v Mexiku si vyžiadalo 10 mŕtvych a 60 zranených

02.10.2023 23:36

Medzi zranenými sú aj deti od štyroch mesiacov do deväť rokov.

Kosovo srbsko

Balkánu hrozí nová vojna, tvrdí kosovská ministerka zahraničia: Vučiča zastavia len sankcie

02.10.2023 23:17, aktualizované: 23:42

Gërvallová-Schwarzová uviedla, že Srbsko chce v Bruseli donútiť Kosovo súhlasiť s územnými ústupkami.

Medveď grizzly

Grizzly v kanadských horách zabil manželov, správcovia parku ho usmrtili

02.10.2023 22:17

Záchranári kvôli nepriaznivému počasiu nemohli turistom prísť na pomoc vrtuľníkom a museli sa na miesto vydať pešo.

Martin Vrabec

O politike otvorene

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 13658x
Priemerná čítanosť článkov: 2276x

Autor blogu

Kategórie