Založ si blog

Chválenkár Danko a šovinisti Gyimesi a Forró

Dlhodobo upozorňujem na to, že velebenie Orbána je nie len hlúpe, ale najmä nebezpečné. Politici, ktorí by v prvom rade mali hájiť záujmy slovenského národa, sú až príliš zahľadení na svoje egá a hlboko strčení v Orbánovom z… . Slovenská národná strana, ktorá by mala byť v ,,prvej línií“ na obranu Slovenskej republiky, má za predsedu veľmi málo prezieravého a ustráchaného politika, ktorý je paradoxne azda jedným z najväčších velebiteľov Orbána na Slovensku. Chváli sa na všetky strany, aké ma kontakty, že si môže kedykoľvek zavolať so Szijjártóm (maďarským ministrom zahraničia), ale aby vyjadril ostrý nesúhlas voči výrokom Orbána, tak to neurobí. Dokonca ostrejšie ako on odsúdil výroky Orbána aj slovenský Maďar, premiér Ódor. Tak koho teda pán predseda SNS háji záujmy? Andrej Danko je pre SNS zlou voľbou a dúfam, že ho Taraba a Huliak prekrúžkujú a v strane pochopia, že nie je vhodným predsedom najstaršej strany na Slovensku.

Potom sú tu dvaja maďarskí šovinisti Kristiána Forró a Juraja Gyimesi. Títo iredentisti sú veľkými rozvracačmi slovensko-maďarských vzťahov. Namiesto toho, aby slovenským Maďarom ponúkli napr. politiku založenú na sociálnych istotách, akými sú slušná práca, kvalitná zdravotná starostlivosť, či školstvo alebo zdravé potraviny, tak im ponúkajú len NEREÁLNU víziu ,,Veľkého Maďarska“, a tým NAŠICH Maďarov radikalizujú. Verím, že im na to ľudia nenaletia, pretože z ich nereálneho sna sa so svojimi rodinami nenajedia. A verím, že sa títo páni do NR SR neprekrúžkujú a postupne upadnú do zabudnutia.

Slovenská republika potrebuje spoluprácu s V4, tak ako ju potrebuje Maďarsko. Spolupráca môže byť len vtedy úspešná, ak máte voči svojim partnerom v rámci V4 vzájomný rešpekt a úctu. Tie však Orbánovi a jeho vláde dlhodobo voči Slovensku chýbajú. Dôkazom toho je aj výkup pozemkov, historických budov, zakladanie maďarských inštitútov ako napr. Mathias Corvinus Collegium, či rôzne dotácie a mnoho ďalších aktivít, ktoré na Slovensku financuje maďarská vláda priamo alebo nepriamo cez rôzne osoby blízke práve Orbánovi a jeho ľuďom. Takto sa predsa k ,,priateľom“ nesprávame. Preto je potrebné, aby sme na Slovensku veľmi pozorne sledovali všetky aktivity maďarskej vlády.

Viem, že Slováci a Maďari žijúci na juhu Slovenska spolunažívajú a budú si spolunažívať aj naďalej v pokoji a v dobrej susedskej atmosfére, bez ohľadu na vyjadrenia politikov.

Ticho o migračnej dohode

15.06.2023

Stručné zhrnutie migračnej dohody, za ktorú zahlasovalo pred týždňom 21 štátov EÚ. Proti zahlasovali iba dva štáty ,Maďarsko a Poľsko. Hlasovania sa zdržali Slovensko, Bulharsko, Malta a Litva. Hlasovalo sa systémom kvalifikovanej väčšiny. Nové pravidlá kombinujú povinnú solidaritu alebo finančný príspevok za návrat odmietnutých žiadateľov o azyl a financovanie tzv. [...]

,,Demokrati“ nechcú odísť!

20.12.2022

Pádom Matovičovej, teda pardon Hegerovej vlády si bezpochýb mnohí Slováci vydýchli. Teraz sa však môžeme znova nadýchnuť a veriť, že po predčasných voľbách (ak teda vôbec nejaké budú) už horšia vláda prísť nemôže. Na politickej scéne sa opäť rozohrali hry. Boj samozvaných ,,demokratov“ udržať sa pri moci, čo dokazujú každodennými vyjadreniami na svojich [...]

Trianon forever

25.11.2022

Po stredajšej diskusií v TA3 je isté, že Gyimesi a ani Forró nepatria do parlamentu, a už vôbec nie na slovenskú politickú scénu. Ich vystúpenie v tejto debate je dôkazom toho, akú majú úctu k Slovenskej republike. Žiadnu. V diskusií sa predbiehali, kto z nich je väčším Maďarom. Veď Gyimesi si v minulosti zmenil aj svoje pôvodné slovenské meno Juraj, na maďarský [...]

Macron

Macron opäť varuje pred extrémami, ktoré vraj môžu viesť k občianskej vojne

24.06.2024 23:41

Francúzsky prezident varoval, že programy krajnej pravice a krajnej ľavice môžu viesť k občianskej vojne.

Benjamin Netanjahu

Netanjahu svojím konaním pri nákupe ponoriek ohrozil bezpečnosť Izraela, vyhlásila komisia

24.06.2024 23:14

Izrael kúpil plavidlá od nemeckého staviteľa lodí na základe zmluvy v hodnote dve miliardy dolárov, ktorá je teraz pod drobnohľadom pre možnú korupciu.

požiar, Podunajské Biskupice, hasiči

V Bratislave horí skládka odpadu. Pozatvárajte si okná a nevychádzajte von, vyzýva mestská časť

24.06.2024 22:53

Uhasenie náročného požiaru sa odhaduje až v ranných hodinách.

chorvátski vojaci, cvičisko Josipa Markiča pri Knine

Chorvátsko po výbuchu, pri ktorom zomrelo dieťa z Česka, odložilo vojenské cvičenie

24.06.2024 22:23

Na cvičisku Josipa Markiča pri Knine totiž pokračujú previerky súvisiace s minulotýždňovým tragickým výbuchom.

Martin Vrabec

O politike otvorene

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 16176x
Priemerná čítanosť článkov: 2696x

Autor blogu

Kategórie