Založ si blog

Trianon forever

Po stredajšej diskusií v TA3 je isté, že Gyimesi a ani Forró nepatria do parlamentu, a už vôbec nie na slovenskú politickú scénu. Ich vystúpenie v tejto debate je dôkazom toho, akú majú úctu k Slovenskej republike. Žiadnu. V diskusií sa predbiehali, kto z nich je väčším Maďarom. Veď Gyimesi si v minulosti zmenil aj svoje pôvodné slovenské meno Juraj, na maďarský ekvivalent György. Na priame otázky od moderátora, neboli schopní ani spoločne a ani každý sám za seba jednoznačne odpovedať. Ak by sa však konala súťaž v obhajobe, jednoznačne obaja dostanú zlatú medailu. Nevidia problém dokonca ani v tom, že Orbán mal na sebe šál s mapou Uhorska. Dookola opakovali len verziu skreslenej histórie. Gyimesi sa oháňal fotkou z kancelárie guvernéra NBS Kažimíra, kde má zavesený obraz mapy Uhorska, avšak rozdiel je v tom, že o ňom je dávno známe, že je zberateľom starých máp.

Sám som videl viacero fotografií, kde bol Orbán pri mape Uhorska, to čo tvrdia títo dvaja páni reprezentujúci maďarskú menšinu, nie je pravdou. Orbán mal, a vždy bude mať sny spojiť Maďarov ponad hraníc, práve zmenou hraníc štátov susediacich s Maďarskom. Tiež by sme mohli ukazovať mapu Veľkej Moravy alebo ju vyzobrazovať na futbalových šáloch, ktorej bola značná časť územia dnešného Maďarska jej súčasťou. Veľká Morava tu bola oveľa skôr, ako monarchia Uhorska. Neviem, či aj potom by pán Forró znova tvrdil, že je to ,,iba“ historická mapa na futbalovom šále.

Orbán dlhé roky pripravuje pôdu na zmenu hraníc. Rozdávanie občianstva, skupovanie pozemkov a nehnuteľností, dotačné schémy pre (slovenských) maďarských farmárov, podpora maďarského športu, maďarských škôl a pod. Na Slovensku má mnoho rodičov skúsenosti so školami, konkrétne v obciach pri Dunajskej strede, kde nechceli prijať slovenské deti do maďarských škôl, napriek tomu, že triedy kapacity mali. Oslava Horthyho, ktorý dal vyviesť do koncentračných táborov pol milióna židov, toho, ktorý nenávidel Slovákov, je len dôkazom toho, že rešpekt a úcta od Orbána je čisto falošný a prefíkaný prejav.

Na ďalší deň, čiže včera na stretnutí lídrov V4 Orbán na otázku novinára z RTVS, o čo mu išlo vo videu, keď si na seba dál tento šál s mapou Uhorska, odpovedal, že futbal je futbal a politika je politika. Áno, futbal je futbal a politika je politika, je očividné, že jeho fotka so šálom zobrazujúce Uhorsko bol jasný politický signál, a to priamo na futbale. Trápna fotografia a video Hegera s Orbánom so slovenským šálom, nič nedokazuje. Postoj a výraz Obrána bol jasným signálom, že jeho sny o veľkom Maďarsku ho nikdy neopustia. Áno, Orbán robí správne kroky voči európskej komisií, ako napr. pri migrácií a bez pochýb je veľkým politikom, ale myslím si, že by sme ho nemali tak ospevovať a stavať na piedestál, lebo to je presne to, čo potrebuje pre svoje ciele a som presvedčený, že nie sú v záujme Slovenského národa.

Mali by sme v prvom rade dbať na to, aby vzťahy medzi Slovákmi a slovenskými Maďarmi boli pokojné, tak ako aj sú, a aby politici nevnášali do života obyčajných ľudí nenávisť. Neútočme na seba a rešpektujeme sa. Riešme to, čo je pre naše národy životne dôležité. Momentálne výpovede lekárov, školstvo, inflácia, dostupnosť bývania a dôstojné živobytie, lebo iba vtedy sa spoločne budeme posúvať smerom vpred za lepšou budúcnosťou.

Chválenkár Danko a šovinisti Gyimesi a Forró

26.07.2023

Dlhodobo upozorňujem na to, že velebenie Orbána je nie len hlúpe, ale najmä nebezpečné. Politici, ktorí by v prvom rade mali hájiť záujmy slovenského národa, sú až príliš zahľadení na svoje egá a hlboko strčení v Orbánovom z… . Slovenská národná strana, ktorá by mala byť v ,,prvej línií“ na obranu Slovenskej republiky, má za predsedu veľmi [...]

Ticho o migračnej dohode

15.06.2023

Stručné zhrnutie migračnej dohody, za ktorú zahlasovalo pred týždňom 21 štátov EÚ. Proti zahlasovali iba dva štáty ,Maďarsko a Poľsko. Hlasovania sa zdržali Slovensko, Bulharsko, Malta a Litva. Hlasovalo sa systémom kvalifikovanej väčšiny. Nové pravidlá kombinujú povinnú solidaritu alebo finančný príspevok za návrat odmietnutých žiadateľov o azyl a financovanie tzv. [...]

,,Demokrati“ nechcú odísť!

20.12.2022

Pádom Matovičovej, teda pardon Hegerovej vlády si bezpochýb mnohí Slováci vydýchli. Teraz sa však môžeme znova nadýchnuť a veriť, že po predčasných voľbách (ak teda vôbec nejaké budú) už horšia vláda prísť nemôže. Na politickej scéne sa opäť rozohrali hry. Boj samozvaných ,,demokratov“ udržať sa pri moci, čo dokazujú každodennými vyjadreniami na svojich [...]

Macron

Macron opäť varuje pred extrémami, ktoré vraj môžu viesť k občianskej vojne

24.06.2024 23:41

Francúzsky prezident varoval, že programy krajnej pravice a krajnej ľavice môžu viesť k občianskej vojne.

Benjamin Netanjahu

Netanjahu svojím konaním pri nákupe ponoriek ohrozil bezpečnosť Izraela, vyhlásila komisia

24.06.2024 23:14

Izrael kúpil plavidlá od nemeckého staviteľa lodí na základe zmluvy v hodnote dve miliardy dolárov, ktorá je teraz pod drobnohľadom pre možnú korupciu.

požiar, Podunajské Biskupice, hasiči

V Bratislave horí skládka odpadu. Pozatvárajte si okná a nevychádzajte von, vyzýva mestská časť

24.06.2024 22:53

Uhasenie náročného požiaru sa odhaduje až v ranných hodinách.

chorvátski vojaci, cvičisko Josipa Markiča pri Knine

Chorvátsko po výbuchu, pri ktorom zomrelo dieťa z Česka, odložilo vojenské cvičenie

24.06.2024 22:23

Na cvičisku Josipa Markiča pri Knine totiž pokračujú previerky súvisiace s minulotýždňovým tragickým výbuchom.

Martin Vrabec

O politike otvorene

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 16174x
Priemerná čítanosť článkov: 2696x

Autor blogu

Kategórie