Založ si blog

Trianon forever

Po stredajšej diskusií v TA3 je isté, že Gyimesi a ani Forró nepatria do parlamentu, a už vôbec nie na slovenskú politickú scénu. Ich vystúpenie v tejto debate je dôkazom toho, akú majú úctu k Slovenskej republike. Žiadnu. V diskusií sa predbiehali, kto z nich je väčším Maďarom. Veď Gyimesi si v minulosti zmenil aj svoje pôvodné slovenské meno Juraj, na maďarský ekvivalent György. Na priame otázky od moderátora, neboli schopní ani spoločne a ani každý sám za seba jednoznačne odpovedať. Ak by sa však konala súťaž v obhajobe, jednoznačne obaja dostanú zlatú medailu. Nevidia problém dokonca ani v tom, že Orbán mal na sebe šál s mapou Uhorska. Dookola opakovali len verziu skreslenej histórie. Gyimesi sa oháňal fotkou z kancelárie guvernéra NBS Kažimíra, kde má zavesený obraz mapy Uhorska, avšak rozdiel je v tom, že o ňom je dávno známe, že je zberateľom starých máp.

Sám som videl viacero fotografií, kde bol Orbán pri mape Uhorska, to čo tvrdia títo dvaja páni reprezentujúci maďarskú menšinu, nie je pravdou. Orbán mal, a vždy bude mať sny spojiť Maďarov ponad hraníc, práve zmenou hraníc štátov susediacich s Maďarskom. Tiež by sme mohli ukazovať mapu Veľkej Moravy alebo ju vyzobrazovať na futbalových šáloch, ktorej bola značná časť územia dnešného Maďarska jej súčasťou. Veľká Morava tu bola oveľa skôr, ako monarchia Uhorska. Neviem, či aj potom by pán Forró znova tvrdil, že je to ,,iba“ historická mapa na futbalovom šále.

Orbán dlhé roky pripravuje pôdu na zmenu hraníc. Rozdávanie občianstva, skupovanie pozemkov a nehnuteľností, dotačné schémy pre (slovenských) maďarských farmárov, podpora maďarského športu, maďarských škôl a pod. Na Slovensku má mnoho rodičov skúsenosti so školami, konkrétne v obciach pri Dunajskej strede, kde nechceli prijať slovenské deti do maďarských škôl, napriek tomu, že triedy kapacity mali. Oslava Horthyho, ktorý dal vyviesť do koncentračných táborov pol milióna židov, toho, ktorý nenávidel Slovákov, je len dôkazom toho, že rešpekt a úcta od Orbána je čisto falošný a prefíkaný prejav.

Na ďalší deň, čiže včera na stretnutí lídrov V4 Orbán na otázku novinára z RTVS, o čo mu išlo vo videu, keď si na seba dál tento šál s mapou Uhorska, odpovedal, že futbal je futbal a politika je politika. Áno, futbal je futbal a politika je politika, je očividné, že jeho fotka so šálom zobrazujúce Uhorsko bol jasný politický signál, a to priamo na futbale. Trápna fotografia a video Hegera s Orbánom so slovenským šálom, nič nedokazuje. Postoj a výraz Obrána bol jasným signálom, že jeho sny o veľkom Maďarsku ho nikdy neopustia. Áno, Orbán robí správne kroky voči európskej komisií, ako napr. pri migrácií a bez pochýb je veľkým politikom, ale myslím si, že by sme ho nemali tak ospevovať a stavať na piedestál, lebo to je presne to, čo potrebuje pre svoje ciele a som presvedčený, že nie sú v záujme Slovenského národa.

Mali by sme v prvom rade dbať na to, aby vzťahy medzi Slovákmi a slovenskými Maďarmi boli pokojné, tak ako aj sú, a aby politici nevnášali do života obyčajných ľudí nenávisť. Neútočme na seba a rešpektujeme sa. Riešme to, čo je pre naše národy životne dôležité. Momentálne výpovede lekárov, školstvo, inflácia, dostupnosť bývania a dôstojné živobytie, lebo iba vtedy sa spoločne budeme posúvať smerom vpred za lepšou budúcnosťou.

,,Demokrati“ nechcú odísť!

20.12.2022

Pádom Matovičovej, teda pardon Hegerovej vlády si bezpochýb mnohí Slováci vydýchli. Teraz sa však môžeme znova nadýchnuť a veriť, že po predčasných voľbách (ak teda vôbec nejaké budú) už horšia vláda prísť nemôže. Na politickej scéne sa opäť rozohrali hry. Boj samozvaných ,,demokratov“ udržať sa pri moci, čo dokazujú každodennými vyjadreniami na svojich [...]

Policajný prezident alebo politický oponent?

11.11.2022

Včera na tlačovej besede priamo v stanovom mestečku v Kútoch policajný prezident obhajoval tzv. kódex Schengenských hraníc. Bez pochýb, zavedenie Schengenského priestoru je asi najväčšie pozitívum Európskej únie. Čo je však neuveriteľné a najmä podstatné, sú informácie, ktoré sme sa od policajného prezidenta dozvedeli: ,,V súčasnosti v podmienkach Slovenskej republiky [...]

Výsledok volieb a falošné víťazstvo?

01.11.2022

Stačilo tak málo, stačilo mať za menom SaS, PS a Team Bratislava a nebolo potrebné vytiahnuť ani ,,päty z domu“ a úspech bol zaručený.Aj takto vyzerajú výsledky komunálnych volieb v Petržalke. Pri volebnej účasti Petržalčanov, ktorá predstavovala 32,23% je zrejmé, že voliči volebnej koalície Sas, PS a Team Bratislava sa dokázali naplno zmobilizovať. Na druhej strane [...]

František Imrecze na súde

Kajúcnik Imrecze čaká na výšku trestu. Prokurátor navrhol podmienku

09.02.2023 09:34, aktualizované: 09:49

Na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku začína rozhodovanie o dohode bývalého prezidenta Finančnej správy Františka Imreczeho s prokurátorom.

bezdomovec, Liptovský Mikuláš, železničná stanica

Mesto im núka posteľ aj jedlo. Napriek mrazom však mnohí volia fľašu na ulici

09.02.2023 09:00

V Liptovskom Mikuláši nedávno namerali -22,3 stupňa. Ponúkané denné útočisko však napriek tomu ľudia bez domova často odmietajú.

Kim Čong-un

KĽDR na vojenskej prehliadke pravdepodobne ukázala nový typ balistickej rakety

09.02.2023 07:29

Severná Kórea na nočnej vojenskej prehliadke predstavila najnovšiu vojenskú techniku.

Nord Stream

Biely dom odmieta tvrdenia, že USA sú za sabotážou plynovodu Nord Stream 2

09.02.2023 06:47

Biely dom kategoricky odmietol tvrdenia investigatívneho novinára Seymoura Hersha, podľa ktorého za sabotážou plynovodu Nord Stream stoja Spojené štáty.

Martin Vrabec

O politike otvorene

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 9429x
Priemerná čítanosť článkov: 2357x

Autor blogu

Kategórie