Založ si blog

Policajný prezident alebo politický oponent?

Včera na tlačovej besede priamo v stanovom mestečku v Kútoch policajný prezident obhajoval tzv. kódex Schengenských hraníc. Bez pochýb, zavedenie Schengenského priestoru je asi najväčšie pozitívum Európskej únie. Čo je však neuveriteľné a najmä podstatné, sú informácie, ktoré sme sa od policajného prezidenta dozvedeli: ,,V súčasnosti v podmienkach Slovenskej republiky nie je možné zaviesť hraničné kontroly na slovensko-maďarských hraniciach, a nedáva to ani zmysel, je to mimoriadne nákladné opatrenie a viazalo by to celkom slušnú časť policajného zboru“. Nedá mi nepoukázať na tieto slová: ,,NEDÁVA TO ANI ZMYSEL“ Takže, pánovi Harmanovi, nedáva zmysel chrániť našu južnú hranicu? Policajný prezident tvrdí, že nemáme kapacity v radoch policajného zboru, aby sme zaviedli kontroly, a tak zabezpečili ochranu a bezpečnosť našich južných hraníc. Udivuje ma však jedna vec. V rámci ,,covid opatrení“, dostatok policajtov na zavedenie hraničných kontrol na VŠETKÝCH hraniciach bol, a tam, kde to nebolo možné boli hraničné priechody zatarasené. V súbehu týchto opatrení boli zavedené dokonca aj kontroly, ktoré mali zabrániť cestovaniu mimo okresov. Mnohí pendleri vďaka týmto opatreniam prišli aj o prácu. Obyvatelia prihraničných miest, ako je Komárno, kde si spomínam aj na prípad, keď si pán išiel do maďarského Komáromu kúpiť zemiaky, musel ísť do dvojtýždňovej karantény.

Tak sa teda pýtam, keď vedeli šikanovať a posielať do karantény vlastných obyvateľov takto nezmyselnými opatreniami, kedy chytali ,,neviditeľného“ nepriateľa,  teraz nevieme zachytiť nelegálnych migrantov, lebo zrazu nemáme kapacity? Vyjadrenia pána Harmana na tlačových besedách sú len nezmyselné obhajoby, ako aj to, že si Slovensko plní všetky povinnosti vo vzťahu k schengenskej hranici, tak ako to predpisujú medzinárodné dokumenty. Týmto dáva jasný signál širokej verejnosti, že si neplní rolu policajného prezidenta, ale skôr politika a ukazuje, kde je jeho nestrannosť.
Zatiaľ sme nepočuli z úst predstaviteľov policajného zboru a ani vlády, aké sú konkrétne kroky k riešeniu nelegálnej migrácie a bezpečnosti Slovenska. Zatiaľ však máme stanové mestečko v Kútoch a vyjadrenia, že musíme túto situáciu riešiť koordinovane s členskými štátmi EÚ. Premiér sa aj tu opäť prejavil ako úplne zbytočný, včera s českým premiérom nevedel nájsť konkrétne riešenie situácie na česko-slovenských hraniciach. So štátom, ktorý je z pohľadu histórie a medzinárodných vzťahov našim najväčším spojencom.

Na záver len dodám, dnes sme boli opäť svedkami tlačovej konferencie nie policajného prezidenta, ale politického oponenta pána Harmana, ktorý sa sa týmto sám diskvalifikoval, ako policajný  prezident.
Covid opatrenia sú jasným dôkazom toho, že zabezpečiť južnú hranicu nie je problém, avšak to by museli byť záujmy na strane Slovenska.

Chválenkár Danko a šovinisti Gyimesi a Forró

26.07.2023

Dlhodobo upozorňujem na to, že velebenie Orbána je nie len hlúpe, ale najmä nebezpečné. Politici, ktorí by v prvom rade mali hájiť záujmy slovenského národa, sú až príliš zahľadení na svoje egá a hlboko strčení v Orbánovom z… . Slovenská národná strana, ktorá by mala byť v ,,prvej línií“ na obranu Slovenskej republiky, má za predsedu veľmi [...]

Ticho o migračnej dohode

15.06.2023

Stručné zhrnutie migračnej dohody, za ktorú zahlasovalo pred týždňom 21 štátov EÚ. Proti zahlasovali iba dva štáty ,Maďarsko a Poľsko. Hlasovania sa zdržali Slovensko, Bulharsko, Malta a Litva. Hlasovalo sa systémom kvalifikovanej väčšiny. Nové pravidlá kombinujú povinnú solidaritu alebo finančný príspevok za návrat odmietnutých žiadateľov o azyl a financovanie tzv. [...]

,,Demokrati“ nechcú odísť!

20.12.2022

Pádom Matovičovej, teda pardon Hegerovej vlády si bezpochýb mnohí Slováci vydýchli. Teraz sa však môžeme znova nadýchnuť a veriť, že po predčasných voľbách (ak teda vôbec nejaké budú) už horšia vláda prísť nemôže. Na politickej scéne sa opäť rozohrali hry. Boj samozvaných ,,demokratov“ udržať sa pri moci, čo dokazujú každodennými vyjadreniami na svojich [...]

stíhačka F-16

Prvé dve stíhačky F-16 pristáli na letisku v Kuchyni

22.07.2024 20:15, aktualizované: 22:50

Slovenské stíhačky leteli z USA 9 a pol hodiny bez prestávky.

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie prileteli prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prišli dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.

Yvette Cooperová, labouristi, Británia

Nová britská ministerka ruší program konzervatívcov o deportáciách migrantov

22.07.2024 17:24

Plány konzervatívcov počítali s tým, že Rwanda bude za milióny libier prijímať migrantov z rôznych krajín zadržaných po nelegálnom príchode do Británie.

Martin Vrabec

O politike otvorene

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 16406x
Priemerná čítanosť článkov: 2734x

Autor blogu

Kategórie