Založ si blog

Policajný prezident alebo politický oponent?

Včera na tlačovej besede priamo v stanovom mestečku v Kútoch policajný prezident obhajoval tzv. kódex Schengenských hraníc. Bez pochýb, zavedenie Schengenského priestoru je asi najväčšie pozitívum Európskej únie. Čo je však neuveriteľné a najmä podstatné, sú informácie, ktoré sme sa od policajného prezidenta dozvedeli: ,,V súčasnosti v podmienkach Slovenskej republiky nie je možné zaviesť hraničné kontroly na slovensko-maďarských hraniciach, a nedáva to ani zmysel, je to mimoriadne nákladné opatrenie a viazalo by to celkom slušnú časť policajného zboru“. Nedá mi nepoukázať na tieto slová: ,,NEDÁVA TO ANI ZMYSEL“ Takže, pánovi Harmanovi, nedáva zmysel chrániť našu južnú hranicu? Policajný prezident tvrdí, že nemáme kapacity v radoch policajného zboru, aby sme zaviedli kontroly, a tak zabezpečili ochranu a bezpečnosť našich južných hraníc. Udivuje ma však jedna vec. V rámci ,,covid opatrení“, dostatok policajtov na zavedenie hraničných kontrol na VŠETKÝCH hraniciach bol, a tam, kde to nebolo možné boli hraničné priechody zatarasené. V súbehu týchto opatrení boli zavedené dokonca aj kontroly, ktoré mali zabrániť cestovaniu mimo okresov. Mnohí pendleri vďaka týmto opatreniam prišli aj o prácu. Obyvatelia prihraničných miest, ako je Komárno, kde si spomínam aj na prípad, keď si pán išiel do maďarského Komáromu kúpiť zemiaky, musel ísť do dvojtýždňovej karantény.

Tak sa teda pýtam, keď vedeli šikanovať a posielať do karantény vlastných obyvateľov takto nezmyselnými opatreniami, kedy chytali ,,neviditeľného“ nepriateľa,  teraz nevieme zachytiť nelegálnych migrantov, lebo zrazu nemáme kapacity? Vyjadrenia pána Harmana na tlačových besedách sú len nezmyselné obhajoby, ako aj to, že si Slovensko plní všetky povinnosti vo vzťahu k schengenskej hranici, tak ako to predpisujú medzinárodné dokumenty. Týmto dáva jasný signál širokej verejnosti, že si neplní rolu policajného prezidenta, ale skôr politika a ukazuje, kde je jeho nestrannosť.
Zatiaľ sme nepočuli z úst predstaviteľov policajného zboru a ani vlády, aké sú konkrétne kroky k riešeniu nelegálnej migrácie a bezpečnosti Slovenska. Zatiaľ však máme stanové mestečko v Kútoch a vyjadrenia, že musíme túto situáciu riešiť koordinovane s členskými štátmi EÚ. Premiér sa aj tu opäť prejavil ako úplne zbytočný, včera s českým premiérom nevedel nájsť konkrétne riešenie situácie na česko-slovenských hraniciach. So štátom, ktorý je z pohľadu histórie a medzinárodných vzťahov našim najväčším spojencom.

Na záver len dodám, dnes sme boli opäť svedkami tlačovej konferencie nie policajného prezidenta, ale politického oponenta pána Harmana, ktorý sa sa týmto sám diskvalifikoval, ako policajný  prezident.
Covid opatrenia sú jasným dôkazom toho, že zabezpečiť južnú hranicu nie je problém, avšak to by museli byť záujmy na strane Slovenska.

,,Demokrati“ nechcú odísť!

20.12.2022

Pádom Matovičovej, teda pardon Hegerovej vlády si bezpochýb mnohí Slováci vydýchli. Teraz sa však môžeme znova nadýchnuť a veriť, že po predčasných voľbách (ak teda vôbec nejaké budú) už horšia vláda prísť nemôže. Na politickej scéne sa opäť rozohrali hry. Boj samozvaných ,,demokratov“ udržať sa pri moci, čo dokazujú každodennými vyjadreniami na svojich [...]

Trianon forever

25.11.2022

Po stredajšej diskusií v TA3 je isté, že Gyimesi a ani Forró nepatria do parlamentu, a už vôbec nie na slovenskú politickú scénu. Ich vystúpenie v tejto debate je dôkazom toho, akú majú úctu k Slovenskej republike. Žiadnu. V diskusií sa predbiehali, kto z nich je väčším Maďarom. Veď Gyimesi si v minulosti zmenil aj svoje pôvodné slovenské meno Juraj, na maďarský [...]

Výsledok volieb a falošné víťazstvo?

01.11.2022

Stačilo tak málo, stačilo mať za menom SaS, PS a Team Bratislava a nebolo potrebné vytiahnuť ani ,,päty z domu“ a úspech bol zaručený.Aj takto vyzerajú výsledky komunálnych volieb v Petržalke. Pri volebnej účasti Petržalčanov, ktorá predstavovala 32,23% je zrejmé, že voliči volebnej koalície Sas, PS a Team Bratislava sa dokázali naplno zmobilizovať. Na druhej strane [...]

bezdomovec, Liptovský Mikuláš, železničná stanica

Mesto im núka posteľ aj jedlo. Napriek mrazom však mnohí volia fľašu na ulici

09.02.2023 09:00

V Liptovskom Mikuláši nedávno namerali -22,3 stupňa. Ponúkané denné útočisko však napriek tomu ľudia bez domova často odmietajú.

Kim Čong-un

KĽDR na vojenskej prehliadke pravdepodobne ukázala nový typ balistickej rakety

09.02.2023 07:29

Severná Kórea na nočnej vojenskej prehliadke predstavila najnovšiu vojenskú techniku.

Nord Stream

Biely dom odmieta tvrdenia, že USA sú za sabotážou plynovodu Nord Stream 2

09.02.2023 06:47

Biely dom kategoricky odmietol tvrdenia investigatívneho novinára Seymoura Hersha, podľa ktorého za sabotážou plynovodu Nord Stream stoja Spojené štáty.

vojna na Ukrajine, Británia, Ukrajina, Volodymyr Zelenskyj, Rishi Sunak

ONLINE: Zelenskyj sa stretáva s lídrami EÚ. Hlavnou témou sú zbrane

09.02.2023 06:05, aktualizované: 08:50

Lídri by sa mali na mimoriadnom summite zhodnúť, že budú Kyjev podporovať bez ohľadu na dĺžku trvania vojny. Zelenskyj chce ďalšie zbrane.

Martin Vrabec

O politike otvorene

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 9426x
Priemerná čítanosť článkov: 2357x

Autor blogu

Kategórie